Jak chytře na venkovní svatbu poradí TENTino.cz

Svatba a/nebo svatební párty uprostřed přírody či na zahradě mají potenciál být neopakovatelným zážitkem. Mimo vysloveně chladných a nepříjemných dní, kdy je lepší zůstat pod střechou, mohou mít skvělou atmosféru i podmínky nejen přímo v létě. Kromě toho se tímto řešením dají ušetřit peníze i část jinak komplikované organizace a shánění dostupného termínu. Dobře připravená venkovní svatba však má svá specifika, na které je třeba dopředu myslet a mít po ruce rychlé a snadné řešení. Pokud nad touto volbou uvažujete, přečtěte si některé základní tipy v našem článku níže.

Přesné místo

Někdy máme pocit, že jsme našli úžasné místo pro svatbu, pak ale zjistíme, že na místě je nějaký problém, který by celou akci značně znepříjemnil. Může jít o velké množství hmyzu, nevhodný terén, nemožnost zaparkovat poblíž automobily, nebo třeba sousedy, kteří s konáním nesouhlasí kvůli hluku. Proto je třeba se dobře zamyslet nad tím, kde obřad nebo posezení uspořádáte a zda to nebude vyžadovat až příliš mnoho ústupků nebo kompenzačních opatření. Pokud tedy bylo vaším záměrem si zjednodušit organizaci, ale nakonec se z toho vyklubal úkol ještě mnohem složitější, než by byl býval při konání svatby na běžnějším místě, ještě jednou si proberte, jestli za to ten čerstvý vzduch opravdu stojí.

Boj s počasím

Počasí nebude „počítat“ s tím, že zrovna v daný den plánujete tuto zásadní událost ve vašem životě, a jako vždy si bude dělat, co se mu zrovna zamane. Velké horko, prudký déšť či kroupy, vítr, bouřky a další povětrnostní vlivy mohou společenské pohodě pěkně zavařit. V souvislosti s datem konání je také třeba přemýšlet nad vhodným menu a nad tím, kde a jak jídlo budete uchovávat do doby podávání. Pokud si však s tímto bodem nevíte rady, nejspíš vám poradí svatební organizátor či cateringová firma. Dále je třeba zvolit i vhodný dress code pro takovouto elegantní akci, která se však zároveň koná venku za určitého počasí běžného pro konkrétní roční období. 

Nezbytné vybavení

V souvislosti s výše uvedeným je vám nejspíš zcela jasné, že pro hosty bude třeba zajistit alespoň nějaké přístřeší. A pokud si přejete skutečný komfort, máme pro vás skvělý tip – párty stany. Určitě jste je již zahlédli v nějakém filmu či naživo. Jestli ale navíc zvolíte nůžkový párty stan, máte postaveno za několik minut a zajištěn úkryt pro opravdu jakékoli počasí bez obav z toho, že půjde výrobek zakoupený pouze pro toto jediné použití. Proč účely střední či větší svatby doporučujeme nůžkový stan 6 x 3 m anebo párty stan 6 x 4 m či rovnou více takových stanů, je-li třeba. Investice rozhodně nebudete litovat, protože vám i do budoucna bude spolehlivým partnerem pro jakoukoli venkovní oslavu či posezení.

Nabídku party stanů a příslušenství najdete na TENTino.cz.